74V1G125CTR
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
74V1G125CTR
Logic Type : Buffer, Non-Inverting
Product Category : Buffers & Line Drivers
Supplier Device Package : SOT-323-5
Input Type : -
Package / Case : 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Part Status : Obsolete
Current - Output High, Low : 8mA, 8mA
Number of Bits per Element : 1
Packaging : Tape & Reel (TR)
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C (TA)
Series : 74V
Mounting Type : Surface Mount
Output Type : 3-State
Number of Elements : 1
Voltage - Supply : 2 V ~ 5.5 V
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : IC BUFF NON-INVERT 5.5V SOT323-5